Każdy, kto kupuje nową pościel, zastanawia się, czy powinien ją przed użyciem wyprać. Jakie są zalecenia producentów i jak dbać o pościel w codziennym użytkowaniu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

Wybór nowej pościeli jest czymś, co robimy wszyscy w naszych domach. Jednak niektórzy zastanawiają się, czy prać nową pościel przed użyciem. W tym artykule odpowiemy na to pytanie i podzielimy się kilkoma powodami, dla których warto prać nową pościel.

Dlaczego należy prać nową pościel?

Warto prać nową pościel, ponieważ może ona zawierać niebezpieczne dla zdrowia substancje chemiczne. Nowe materiały mogą również być podatne na rozciąganie i łatwo się brudzić. Pranie pościeli przed użyciem jest wskazane, aby zapewnić jej dłuższy okres użytkowania.

Pranie nowej pościeli pozwoli ją zmiękczyć

Pościel, która jest nowa i nie została jeszcze używana, może być bardzo sztywna. Aby ułatwić jej rozpakowanie i użytkowanie, warto ją wyprać przed pierwszym użyciem. Pamiętaj, aby wybrać program do tkanin delikatnych i użyć odpowiedniego płynu do płukania. Jeśli pościel ma ozdobne elementy, takie jak hafty czy cekiny, upewnij się, że są one odporne na działanie wysokich temperatur.

Jak prać pościel?

Pranie poscieli jest bardzo wazne, poniewaz chroni ona Twoj skórę przed alergiami i zapobiega rozwojowi bakterii. Posciel nalezy prac regularnie, a szczegolnie po kazdym uzyciu. Pralnia powinna byc dobrze wentylowana, aby uniknac rozwoju grzybów i bakterii.

Najlepsze detergenty i środki piorące do prania pościeli to te, które łagodnie oczyszczają tkaninę bez naruszania jej struktury. Dobrze sprawdzają się preparaty zawierające naturalne składniki myjące, takie jak olej kokosowy czy szałwia. Środki piorące powinny być delikatne dla tkanin i skutecznie usuwać zabrudzenia.