Stylu glamour raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Szukając inspiracji w internecie można spotkać go dosłownie na każdym portalu wnętrzarskim. Jest ponadczasowy mimo swojej ekstrawagancji, do tego także elegancki, zmysłowy i cieszący się dużą popularnością. Dzięki swojej delikatności zachwyca głównie kobiety, jednak bez problemu można zaaranżować go „po męsku”, bowiem wszystko zależy od odpowiedniego komponowania oświetlenia, dodatków, kolorów i mebli. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was specjalną zakładkę z naszym asortymentem lamp w tym stylu. Dodatkowo także zapraszamy do przeczytania krótkiego przewodnika po lampach glamour, który pomoże Wam rozwiać wszelkie wątpliwości i wybrać odpowiednią do swojego mieszkania.

W jakich pomieszczeniach więc najlepiej sprawdzą się lampy w stylu glamour?

Przede wszystkim tak samo eleganckich jak one same. Wnętrze nie może być pełne przepychu ani surowe i puste jednak musi składać się z dodatków tworzących szykowny efekt. Bogate ramy, lustra, dodatki, obrusy – wszystko to w połączeniu z lampami tworzy luksusowe połączenie. Lampy glomour najlepiej będą wyglądać wśród delikatnych, pastelowych i neutralnych kolorów. Szarość i biel połączona z pastelowym różem świetnie sprawdzi się w pokoju dla małej księżniczki, zaś wystarcz zmienić kolor na niebieski i stylowy pokój dla chłopca gotowy. Co je łączy? Bez problemu w obu aranżacjach można użyć tych samych lamp.

Warto wspomnieć także, że istnieją dwa style glamour – klasyczny oraz nowoczesny. Ten pierwszy sięga swoimi korzeniami do XVI wieku, czyli czasów kiedy trwała epoka baroku oraz następnie rokoko. Najbardziej rozpoznawalnymi elementami klasycznymi są kryształowe żyrandole. Pięknie rozpraszające światło, widowiskowe, które dodatkowo są świetną ozdobą. Dobrą alternatywą dla żyrandoli są też plafony. Są nieco delikatniejsze, sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, natomiast do pracy w biurze polecamy wersje stołowe lub podłogowe. Eleganckie lampy sprawiają, że gabinet wygląda dużo bardziej profesjonalnie oraz wzbudza zaufanie.


lampy glamour do salonu

Z kolei nowoczesny glamour to twór teraźniejszości stworzony dla zwolenników minimalizmu, ponieważ jest on nieco spokojniejszą wersją swojego poprzednika. Można określić go jako ulepszenie klasyku, a zmiany dotyczą głównie wykończenia – są dużo bardziej połyskliwe. I mimo że najbardziej glamour kolorem jest czerń, to dopuszcza się także biel oraz szarość. Uniwersalność barw sprawia, że łatwiej jest dobrać pozostałe dodatki oraz stwarza możliwość zabawy z kształtami i materiałami mebli.

Żyrandole Glamour – piękno i luksus

Żyrandole w stylu glamour nieczęsto trafiają do naszych mieszkań. Przyczyny są dwie:

  1. Są drogie, a przez to mniej dostepne.
  2. To styl bardziej klasyczny.

Lampy glamour cechują kryształy, zdobienia, srebro czy złoto. Za tym niestety idzie wyższa cena, a nie każdego na taki luksus stać. Oprócz samego oświetlenia, reszta dodatków również musi być odpowiednio dobrana do wnętrza, przez co dalej rosną koszty wykończenia mieszkania. Decydują się na to ludzie zamożni, lub Ci których mieszkania nie są zbyt wielkie i mogą sobie pozwolić na zakup niewielu dodatków.

Ważną cechą jest to, że jeśli zdecydujemy się na żyrandole i meble glamour w jednym pomieszczeniu, pozostałe również trzeba wykończyć w tym samym. Inaczej jest ze stylem nowoczesnym, który można nieco mieszać.

Żyrandole to jednak nie jedyny wydatek. Dojdą tu również zasłony, firany, meble, stoły, wykładziny. Sam żyrandol od Ardant może kosztować niekiedy nawet 10-15 tys złotych, a na tym nie koniec bowiem do kompletu przydadzą się jeszcze kinkiety czy lampy stołowe.

Jeśli masz wątpliwości co do wykończenia swojego mieszkania, zwróć uwagę w inne style jak retro, industrialne czy skandynawskie.